Philip von Schantz - Aktiebrev Grafikens Hus
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
PHILIP VON SCHANTZ (1928-1998), Den röda gården, signerad och daterad v Schantz , numrerad 198/240, färglitografi - Aktiebrev Grafikens Hus Gripsholms Kungsladugård (Aktiebrev nr 790), bladmått 42x29,5 cm,
Grafikens Hus invigningsblad medföljer: Helena Mellin (född 1947), "Levitationen vid Edsbro Kyrka", signerad och daterad 1995, 198/275, träsnitt, 32x35 cm
379614
2016-04-29