Philip von Schantz - Aktiebrev Grafikens Hus

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PHILIP VON SCHANTZ (1928-1998), Den röda gården, signerad och daterad v Schantz , numrerad 198/240, färglitografi - Aktiebrev Grafikens Hus Gripsholms Kungsladugård (Aktiebrev nr 790), bladmått 42x29,5 cm,
Grafikens Hus invigningsblad medföljer: Helena Mellin (född 1947), "Levitationen vid Edsbro Kyrka", signerad och daterad 1995, 198/275, träsnitt, 32x35 cm

379614

2016-04-29