Kandelabrar, skål Daladansen

Kandelabrar, skål Daladansen
Kandelabrar, skål Daladansen
Kandelabrar, skål Daladansen
Kandelabrar, skål Daladansen
Kandelabrar, skål Daladansen
Kandelabrar, skål Daladansen
Kandelabrar, skål Daladansen
Kandelabrar, skål Daladansen

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KANDELABRAR, 2 st., SKÅL, porslin, "Daladansen", 1900-talets början, Rörstrand, höjd 15-24 cm, skålens diameter 30 cm

Samtliga tre delar med sprickor, skålen krackelerad

379692

2016-04-30