Inge Schiöler Koster 6 st blad

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

INGE SCHIÖLER (1908-1971): Mapp: "Sex grafiska blad med motiv från Koster", signerade Inge Schiöler, HC I/XXV, färgserigrafier, 55x50 resp 50x55 cm, oramade
Bladens titlar: "Vårgrönska","Sommardike","Kosterfjorden", "Höstbuskar", "Idegran", "Skogsbryn i rimfrost"

Passepartout, 1 med hanteringsskador, ytmärke

379730

2016-04-30