Spegel gustaviansk stil
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, 1900-talets början, gustaviansk stil, dekor av bl a pärlbård, krönt av bandrosett, delvis förgylld, fasettslipat glas, a tergo märkt Edward Stigzelius 1910, total höjd ca 55 cm
Slitage, krön med smärre skador, spegelglas med åldersfläckar
379787
2016-04-30