Appliquer Louis XV-stil

Appliquer Louis XV-stil
Appliquer Louis XV-stil
Appliquer Louis XV-stil
Appliquer Louis XV-stil
Appliquer Louis XV-stil
Appliquer Louis XV-stil

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

APPLIQUER, 1 par, för tre ljus vardera, 1800-talets slut, Louis XV-stil, förgylld brons, monterad på¨träplatta, höjd ca 25 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Förgyllning med slitage

379797

2016-04-30