Ljusstake
Klubbat för:
6 400 SEK
5 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, på porfyrsockel, 1800-tal, kvinna hållande lös ljuspipa, höjd ca 24 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Möjligen senare ljuspipa, slitage, porfyr med obetydliga nagg
379798
2016-04-30