Amulett och skål
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
AMULETT, jade, Kina, 1900-tal, ristad reliefdekor med motiv av ying/yang, åttkantig, diameter ca 8 cm, SKÅL, mossagat, höjd ca 2, diameter 5,5 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Lagning
379800
2016-04-30