Amulett och skål

Amulett och skål
Amulett och skål
Amulett och skål
Amulett och skål
Amulett och skål
Amulett och skål
Amulett och skål
Amulett och skål

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

AMULETT, jade, Kina, 1900-tal, ristad reliefdekor med motiv av ying/yang, åttkantig, diameter ca 8 cm, SKÅL, mossagat, höjd ca 2, diameter 5,5 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Lagning

379800

2016-04-30