Ljusstake
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, barock, 1600-tal, Nordeuropa, gjuten och svarvad mässing, trekantig bas, höjd ca 19 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Lagning, troligen ej tillhörande delar
379801
2016-04-30