Ljusstake

Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSSTAKE, barock, 1600-tal, Nordeuropa, gjuten och svarvad mässing, trekantig bas, höjd ca 19 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Lagning, troligen ej tillhörande delar

379801

2016-04-30