Skåp i gustaviansk stil
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP med skjutbara glasdörra samt glashyllar, gustaviansk stil, omkring 1900, bemålat, underskåp med räfflade speglar, överdel med tandsnitt, höjd ca 159, 162x34 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Ytskador, smärre nagg på glasdörrar och hyllar
379802
2016-04-30