Skåp i gustaviansk stil

Skåp i gustaviansk stil
Skåp i gustaviansk stil
Skåp i gustaviansk stil
Skåp i gustaviansk stil
Skåp i gustaviansk stil
Skåp i gustaviansk stil
Skåp i gustaviansk stil
Skåp i gustaviansk stil

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅP med skjutbara glasdörra samt glashyllar, gustaviansk stil, omkring 1900, bemålat, underskåp med räfflade speglar, överdel med tandsnitt, höjd ca 159, 162x34 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Ytskador, smärre nagg på glasdörrar och hyllar

379802

2016-04-30