Carl Larsson (efter) grafikmapp

Klubbat för:

1 200 SEK

2 000 SEK

CARL LARSSON (1853-1919), grafikmapp med 4 litografier efter akvareller ur Ett hem: Blomsterförnstret, Kräftfångst, Mammas och småflickornas rum. Namnsdag på härbret, numrerade 606/790, 35 x 52 cm, utgiven av Swedart i samarbete med Nationalmuseum

379947

2016-05-01