Evert Taube
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EVERT TAUBE (1890-1976): (4) "Leve bildkonsten", egenhändigt signerad och skriven födelsedagsdikt, även undertecknad Astri Bergman Taube, 1973, 31x21 cm, 2 litografier, "Låt mig vara" samt "San Remo", signerade Evert Taube, 48x35 resp 41x50 cm, Porträtt av Taube, signerad Werner Magnusson 1956, krita, 39x30 cm
1 oglasad, gulnader, hanteringsveck
379948
2016-05-01