Evert Taube

Evert Taube
Evert Taube
Evert Taube
Evert Taube
Evert Taube
Evert Taube
Evert Taube
Evert Taube

Klubbat för:

6 800 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

EVERT TAUBE (1890-1976): (4) "Leve bildkonsten", egenhändigt signerad och skriven födelsedagsdikt, även undertecknad Astri Bergman Taube, 1973, 31x21 cm, 2 litografier, "Låt mig vara" samt "San Remo", signerade Evert Taube, 48x35 resp 41x50 cm, Porträtt av Taube, signerad Werner Magnusson 1956, krita, 39x30 cm

Kuntoraportti

1 oglasad, gulnader, hanteringsveck

379948

Päivämäärä:

2016-05-01