Skulptur brons Carl Eldh

Skulptur brons Carl Eldh
Skulptur brons Carl Eldh
Skulptur brons Carl Eldh
Skulptur brons Carl Eldh
Skulptur brons Carl Eldh
Skulptur brons Carl Eldh
Skulptur brons Carl Eldh
Skulptur brons Carl Eldh
Skulptur brons Carl Eldh
Skulptur brons Carl Eldh

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CARL ELDH (1873-1954): Brita - liten flicka, signerad och daterad C.j. Eldh 1908, patinerad brons, höjd ca 19,5 cm. Skiss. (Brita är konstnärens dotter).
Gjutarmärkt H.Bergman Fud.

PROVENIENS: Professor Martin Lamm (1880-1950)

380466

2016-05-06