Skulptur brons Carl Eldh
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL ELDH (1873-1954): Brita - liten flicka, signerad och daterad C.j. Eldh 1908, patinerad brons, höjd ca 19,5 cm. Skiss. (Brita är konstnärens dotter).
Gjutarmärkt H.Bergman Fud.
PROVENIENS: Professor Martin Lamm (1880-1950)
380466
2016-05-06