S:t Erik Upsala ytterfoder

S:t Erik Upsala ytterfoder
S:t Erik Upsala ytterfoder
S:t Erik Upsala ytterfoder
S:t Erik Upsala ytterfoder
S:t Erik Upsala ytterfoder
S:t Erik Upsala ytterfoder
S:t Erik Upsala ytterfoder
S:t Erik Upsala ytterfoder
S:t Erik Upsala ytterfoder
S:t Erik Upsala ytterfoder

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YTTERFODER, keramik, S.t Eriks Lervarufabriker, Upsala, 1920-tal, med hänklar, daterad 1926, polykrom dekor av blåklint, höjd 38 cm

Spricka, slitage, smärre glasyrnagg

380562

2016-05-02