Otto Schultz, tillskrivet, skåp

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

OTTO SCHULTZ, tillskrivet, skåp, 1920-tal, Boet, Göteborg, svärtad mahogny med detaljer i gult, handmålad dekor- och motiv, gulmålad samt bronserad inredning med lådor, utdragbar skrivskiva, 2 lådor i underdelen, höjd 158, 91 x 50 cm

Bruksslitage, ställvis kraftigt med avslag och färgbortfall, någrad lådknoppar saknas, nyckel saknas

380703

2016-05-04