Royal Copenhagen gallerskål med fat tallrik

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KUNGLIG DANSK, gallerskål med fat, porslin, 1574 resp 1575, dekor av polykroma buketter och ströblommor, skålens höjd 8, diameter 19, fatets diameter 24, medföljande tallrik, Kunglig Dansk, 1800-tal, genombrutet brätte, dekor av polykrom bukett och ströblommor, diameter 23 cm cm

Den udda tallrikaen med lagningar

380736

2016-05-04