Alf Lindberg Tema
Vollendet
2016-05-16
380742
| Höchstes Gebot | 28 000 SEK |
| Schätzwert | 25 000 SEK |
ALF LINDBERG (1905-1990): två figurer, signerad Alf Lindberg, olja på duk, 121x136 cm
Proveniens: utställd på Göteborgs Konstmuseum 1988.
Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer
Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg
smärre färgbortfall