Arne Jacobsen Myran stolar
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st., Myran, modell 3100, 1950/60-tal, märkta FH Danmark, svartlackerade, trebent underrede i stål, sitthöjd ca 43 cm
Senare bemålade, sprickor i midjan, fanérskador, slitage, färgbortfall
380942
2016-05-05