Byrå Carl Åhman
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BYRÅ, 1700-tal, stockholmsarbete av Carl Åhman (mästare i Stockholm 1748-1783) handsignerad och daterad Carl Åhman 1750, ek, beslag i brons, höjd ca 82, 98x56 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Fanérlagningar, sprickor, senare beslag, uppsats saknas
381147
2016-05-05