Byrå Carl Åhman

Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman
Byrå Carl Åhman

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BYRÅ, 1700-tal, stockholmsarbete av Carl Åhman (mästare i Stockholm 1748-1783) handsignerad och daterad Carl Åhman 1750, ek, beslag i brons, höjd ca 82, 98x56 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Fanérlagningar, sprickor, senare beslag, uppsats saknas

381147

2016-05-05