Väggpendyl rokokostil Linderoth
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGPENDYL, 1900-tal, rokokostil, slagfunktion, emaljerad urtavla märkt Linderoth / Stockholm, romerska/ arabiska siffror, fodral märkt A. Lundmark, höjd ca 99 cm, nyckel och pendel medföljer
Smärre slitage, enstaka ornament saknas
381210
2016-05-05