Mårten Winge blyerts Albert Engström tusch
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MÅRTEN ESKIL WINGE (1825-1896): Kvinna med äpple, blyertsteckning, 30 x 21 cm,
ALBERT ENGSTRÖM (1869-1940), karikatyr med figurer, signerad Engström, tuschteckning, bladmått 18 x 25 cm, oramade
Winge med kantskador och tejpmärken, Engström med brutna hörn
381215
2016-05-08