Mårten Winge blyerts Albert Engström tusch

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MÅRTEN ESKIL WINGE (1825-1896): Kvinna med äpple, blyertsteckning, 30 x 21 cm,
ALBERT ENGSTRÖM (1869-1940), karikatyr med figurer, signerad Engström, tuschteckning, bladmått 18 x 25 cm, oramade

Winge med kantskador och tejpmärken, Engström med brutna hörn

381215

2016-05-08