Tallrikar assietter vas kopp med fat Kina

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, ASSIETTER, VAS, KOPP MED FAT, totalt 6 dlr, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton samt "Grön Kanton", vasens höjd 25, diameter 7-24 cm

Nagg, sprickor

381275

2016-05-05