Skål stemcup ask Kina

Skål stemcup ask Kina
Skål stemcup ask Kina
Skål stemcup ask Kina
Skål stemcup ask Kina
Skål stemcup ask Kina
Skål stemcup ask Kina
Skål stemcup ask Kina
Skål stemcup ask Kina

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, STEMCUP, ASK, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger, diameter 8,5-14, höjd 4-8,5 cm

Färgerna med smärre slitage, asken med spricka samt invändig beläggning

381284

2016-05-05