Skålar assietter askar Kina

Skålar assietter askar Kina
Skålar assietter askar Kina
Skålar assietter askar Kina
Skålar assietter askar Kina
Skålar assietter askar Kina
Skålar assietter askar Kina
Skålar assietter askar Kina
Skålar assietter askar Kina

Klubbat för:

1 100 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

SKÅLAR, ASSIETTER, ASKAR, 9 dlr, porslin, Kina, 18/1900-tal, varierande dekor samt storlek, diameter 8-17 cm

Zustandsbeschreibung

Nagg, skål med polykrom dekor med spricka

381318

2016-05-05