Kinesisk urna celadon

Kinesisk urna celadon
Kinesisk urna celadon
Kinesisk urna celadon
Kinesisk urna celadon
Kinesisk urna celadon
Kinesisk urna celadon
Kinesisk urna celadon
Kinesisk urna celadon
Kinesisk urna celadon
Kinesisk urna celadon

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

URNA, celadon, 1700/1800-tal, Kina, hög och lågreliefdekor med liggande drake, höjd 41, diameter 35 cm

Omfattande skador och lagningar

381327

2016-05-06