Babordslanterna

Babordslanterna
Babordslanterna
Babordslanterna
Babordslanterna

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BABORDSLANTERNA, 1900-talets första hälft, höjd exklusive handtag ca 48 cm,
PROVENIENS: Lanternan kommer enligt uppgift från bogserbåten "Ajax", ägare Contractor, Nyköping

Fotogenhus samt bottenplatta saknas

381335

2016-05-06