Babordslanterna
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BABORDSLANTERNA, 1900-talets första hälft, höjd exklusive handtag ca 48 cm,
PROVENIENS: Lanternan kommer enligt uppgift från bogserbåten "Ajax", ägare Contractor, Nyköping
Fotogenhus samt bottenplatta saknas
381335
2016-05-06