Giovanni Battista Piranesi etsning efter
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GIOVANNI BATTISTA PIRANESI, efter, Carceri, pl. IX, etsning från nygraverad plåt, 1961, efter förlaga från 1761, tryckt på Auvergne papper med Richard de Bas vattenstämpel, 54,5x41 cm, bladstorlek 65x51 cm, utgiven av Jaspard, Polus & Cie, Monaco i en onumrerad upplaga om 500 ex.
381493
2016-05-07