Skrivmaskiner

Skrivmaskiner
Skrivmaskiner
Skrivmaskiner
Skrivmaskiner
Skrivmaskiner
Skrivmaskiner
Skrivmaskiner
Skrivmaskiner
Skrivmaskiner
Skrivmaskiner

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKRIVMASKINER, 2 st, tidigt 1900-tal, "The light running fox typewriter" samt annan portabel skrivmaskin, ena maskinen med skrivkula, båda maskinerna i originalschatull, mått ca höjd 15, 30x30 cm

Bruksslitage, möjligen inte kompletta

381504

2016-05-07