Väggpendyl

Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Joh. Nyberg, Stockholm (Johan N, 1740-1801), förgylld, krönt av fågel, höjd ca 77 cm, bredd ca 42 cm.

Slitage, senare gångjärn, saknar troligen dekoration knoppar

381729

2016-05-07