Planscher 5 st Slussen, Karl XIV Johan mm

Klubbat för:

950 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

PLANSCHER BL.A. SLUSSEN (5). Billmark, Blå Slussen (före ombyggnad 1850), litografi, ca 22x32 cm, Karl XIV Johan, litografi, ca 41,5x30 cm, Martin, Fjällsträckning vid Quvickjock uti Luleå Lappmark, graverad plansch, ca 21x26 cm, Thersner, Stegeborg, litografi, ca 29x39 cm, Skokloster, ca 25x35 cm. Några ramade.

Zustandsbeschreibung

Några skador och fläckar

381765

2016-05-07