Karott Flora Danicca
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, karott med lock, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900-tal, modellnummer 3568, porslin, polykromt målad dekor med växter ur den danska floran, förgylld kantbård, grenformad lockknopp, märkt ROYAL COPENHAGEN DENMARK 3568, höjd 18 cm
381766
2016-05-27