Karott Flora Danicca

Karott Flora Danicca
Karott Flora Danicca
Karott Flora Danicca
Karott Flora Danicca
Karott Flora Danicca
Karott Flora Danicca
Karott Flora Danicca
Karott Flora Danicca

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, karott med lock, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900-tal, modellnummer 3568, porslin, polykromt målad dekor med växter ur den danska floran, förgylld kantbård, grenformad lockknopp, märkt ROYAL COPENHAGEN DENMARK 3568, höjd 18 cm

381766

2016-05-27