Ask med lock "Flora Danica"

Ask med lock
Ask med lock
Ask med lock
Ask med lock
Ask med lock
Ask med lock

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, ask med lock, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, porslin, modellnummer 3502, polykromt målad dekor med växter ur den danska floran, förgyllda kanter, hänklar och lockknopp i form av grenverk, märkt Royal Copenhagen, Denmark, höjd 6,5 cm

381770

2016-05-27