Ljuskrona och lampett

Ljuskrona och lampett
Ljuskrona och lampett
Ljuskrona och lampett
Ljuskrona och lampett
Ljuskrona och lampett
Ljuskrona och lampett

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, LAMPETT, 1900-talets andra hälft, kronan med 5 ljusarmar lampetten med två, träskurna och belagda med slagmetall, elektrifierade, kronans största vidd ca 84 höjd 80, lampettens höjd 39 cm.

Smärre slitage

382008

2016-05-09