Antifonarium handskrift på pergament

Klubbat för:

350 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

ANTIFONARIUM, handskrift på pergament, troligen 1600-tal, ca 68x49 cm, svart text med röda anfanger /initialer, skrift på både fram- och baksida.

Zustandsbeschreibung

Fläckar, skador, veck

382187

2016-05-09