Paul Hans Ohmert olja

Paul Hans Ohmert olja
Paul Hans Ohmert olja
Paul Hans Ohmert olja
Paul Hans Ohmert olja
Paul Hans Ohmert olja
Paul Hans Ohmert olja

Klubbat för:

Osåld

4 000 SEK

PAUL HANS OHMERT (Tyskland 1890-1960), Man som bränner potatisblast, signerad P H Ohmert, olja på duk, 65,5 x 80 cm
Proveniens:
Inköpt från konstnären i Babelsberg på 1930-talet av nuvarande ägares familj.

382281

2016-05-10