Bruno Mathsson "Eva"
Klubbat för:
10 500 SEK
6 000 SEK
BRUNO MATSSON, "Eva", karmstolar, 1 par, böjträ i bok, flätade sitsar av skinn, brännmärkning Bruno Mathsson Design Made in Sweden/ Firma Karl Mathsson 1967 Värnamo Sweden, sitthöjd ca 28 cm
En stol med skadad sitts. slitage, ytskador,
382366
2016-05-10