Ljusstakar PH. Lundén Lidköping

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, tenn, signerade P.H. Lundén Lidköping (mästare 1797-1834), kvadratisk form, fyra kulfötter, uppåt avsmalnande skaft, urnformad, godronnerad ljuspipa, höjd 31 cm

Bucklor, slitage

382407

2016-05-10