Koppar med fat Yongzheng
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KOPPAR MED FAT, 3 st, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), varierande famille rosedekor av reserver med blommor, en med tuppar i emaljfärger, diameter 7-12 cm
Dekoren med smärre slitage, koppen med tuppar med nagg
382438
2016-05-11