Koppar med fat Yongzheng

Koppar med fat Yongzheng
Koppar med fat Yongzheng
Koppar med fat Yongzheng
Koppar med fat Yongzheng
Koppar med fat Yongzheng
Koppar med fat Yongzheng
Koppar med fat Yongzheng
Koppar med fat Yongzheng
Koppar med fat Yongzheng
Koppar med fat Yongzheng
Koppar med fat Yongzheng
Koppar med fat Yongzheng

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KOPPAR MED FAT, 3 st, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), varierande famille rosedekor av reserver med blommor, en med tuppar i emaljfärger, diameter 7-12 cm

Dekoren med smärre slitage, koppen med tuppar med nagg

382438

2016-05-11