Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, tidigt 1900-tal, svart marmor/kalksten med kolonner och iläggningar av grön marmor (verde mare) samt utsirade dekorationer som bronserats, nyckel finns, höjd ca 32, längd 40 samt djup 14 cm

Nagg, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

382470

2016-05-11