Burk med lock, stemcup, skålar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BURK MED LOCK, STEMCUP, SKÅLAR, 5 dlr, porslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor i emaljfärger samt järnoxid. Höjd 5-14, längd 14-19 cm

Nagg, stemcup med hårfin spricka

382582

2016-05-15