Ljuskrona Ryssland

Ljuskrona Ryssland
Ljuskrona Ryssland
Ljuskrona Ryssland
Ljuskrona Ryssland

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

LJUSKRONA, 1700-talets slut, troligen Ryssland, för 3 ljus, brännförgylld brons, blått stomglas, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 75, diameter 37 cm

Renoverad

382621

2016-05-11