Mjölkkanna silver Stockholm 1786

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

7 000 SEK

MJÖLKKANNA, silver, Petter Eneroth, Stockholm 1786, cylindrisk, fyra tassfötter, dekor av pärlstav, svärtat trähandtag, invändigt förgylld, höjd 10,5 cm, vikt ca 228 g

lagningar

382625

2016-05-15