Smörterriner 1 par Kina 1700-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SMÖRTERRINER, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått av trädgårdsscen med fåglar, fatets längd ca 17,5 cm

Ett lock lagat, smärre slitage, krackelyrer

382723

2016-05-16