Byrå gustaviansk stil
2016-05-12
382768
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 3 500 SEK |
BYRÅ, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, bemålad, profilerad och konturerad skiva i sten, beslag och dekorlister i mässing, benavslut i metall, höjd ca 82, 97x49 cm
Senare bemålad/patinerad, Nyckel saknas, skivans bakre kant med obetydligt nagg